Praca i podróże - jak to połączyć?

Praca i podróże - jak to połączyć?

Łączenie pasji i pracy często bywa trudnym zadaniem. Szczególnie kiedy zawód wymaga prowadzenia działań na miejscu w biurze. Jeżeli chcesz zmienić swoją ścieżkę zawodową, pójść inną drogą i przy okazji zobaczyć nowe rejony, poznać kulturę i obyczaje to świetnie trafiłeś. Podpowiadamy, jak połączyć podróżowanie z zarabianiem na życie.

Wolny strzelec – pracuj na swoim

Jednym ze sposobów na połączenie pracy i podróżowania jest przejście na freelancing. Jako wolny strzelec masz możliwość realizowania swoich podróżniczych pasji, jednocześnie zarabiając na siebie wtedy, kiedy masz na to czas. Tak zarabiać mogą zarówno copywiterzy, tłumacze, jak i programiści, graficy, fotografowie czy twórcy w social media. Warto wówczas skorzystać z rozwiązania, które oferuje wirtualne biuro. Warszawa, jako adres prowadzonej działalności, uznawana jest powszechnie za prestiżową lokalizację. Wykwalifikowani pracownicy zajmą się całą korespondencją. Wszelkie paczki będą czekać na Ciebie w siedzibie firmy, a dokumenty zostaną przeskanowane na maila. Takie rozwiązanie zapewnia stały dostęp do niezbędnych faktur, dzięki czemu nie przeoczysz żadnych rachunków czy ważnych umów. Korzystanie z biura wirtualnego jest atrakcyjne cenowo i pozwala zachować anonimowość. Biuro wirtualne Warszawa Śródmieście zapewnia stałą opiekę nad dokumentami. Dzięki opłacie rocznej lub półrocznemu abonamentowi nie musisz martwić się rachunkami.

Wykorzystaj potencjał językowy

Mówi się, że podróże kształcą. W trakcie wyprawy możesz nauczyć się nie tylko nowych obyczajów, ale także języka. Wciąż możesz pracować jako lektor lub native speaker online. Wystarczy do tego laptop z dostępem do internetu. Wiele szkół językowych oferuje takie rozwiązania, ale zawsze możesz założyć swoją działalność gospodarczą i pracować na własny rachunek. Jeżeli masz wykształcenie i jesteś nauczycielem, możesz poszukać pracy za granicą. W krajach azjatyckich wciąż wiele miejsc szuka lektorów języka angielskiego, a zdarzają się również oferty dla nauczycieli języka polskiego.

Naucz innych swojej pasji

Jeżeli Twoją pasją jest sport, możesz spróbować swoich sił jako instruktor. Coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w sportach ekstremalnych i outdorowych. Lubisz pływać, nurkować czy jeździć na nartach? Zrób kurs i dziel się swoją pasją z innymi. Prace możesz wykonywać w różnych miejscach, wystarczy dobrze poszukać. Prywatni instruktorzy dobrze zarabiają, dlatego już po kilku miesiącach koszty pobytu się zwrócą z nawiązką, a Ty będziesz mógł ruszać na kolejne wyprawy.

Zostań Au Pair

Lubisz pracę z dziećmi? Masz głowę pełną pomysłów? Pracę opiekunki lub opiekuna również możesz połączyć z podróżowaniem. Zarabianie jako Au Pair nie tylko poszerza horyzonty, ale także pomaga poznać kulturę, daje spore doświadczenie zawodowe oraz uczy języka. Pracując jako pomoc przy dzieciach, masz zapewnione mieszkanie i wyżywienie, więc cała zarobiona kwota zostaje z Tobą. W wolnych chwilach możesz zwiedzać i poznawać nowych ludzi.

Teraz już wiesz, że połączenie pracy i podróżowania jest możliwe. Wystarczą mobilne rozwiązania, dobrej jakości sprzęt i pomoc biura wirtualnego, które będzie czuwało nad sprawami administracyjnymi. Poszukaj swojej własnej drogi i pracuj z każdego zakątka świata, czerpiąc dobrą energię z różnych kultur i miejsc!

Zapraszamy do innych lokalizacji naszych biur w Warszawie:

Biuro Wirtualne Lindleya 16
Biuro na ulicy Lindleya
02-013 Warszawa
ul. Lindleya 16
Biuro Wirtualne Aleje Jerozolimskie 89
Biuro na Al. Jerozolimskich
02-001 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 89/43