Pracuj mobilnie – zostań freelancerem

tytuł wpisu blogowego

Bycie freelancerem ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość samodzielnego wybierania czasu pracy oraz dopasowywanie zleceń wedle własnych upodobań. Samodzielne prowadzenie działalności jednoosobowej wymaga też sprawnego załatwiania kwestii formalnych i chociaż odrobiny wiedzy o marketingu. O czym trzeba pamiętać, chcąc pracować mobilne?

Formalności – co trzeba załatwić przed rozpoczęciem pracy

Pierwszym krokiem jest rejestracja działalności – zanim do tego dojdzie, trzeba wybrać formę działalności, czas rozpoczęcia jej prowadzenia oraz nazwę. Kiedy już to ustalisz, musisz zarejestrować działalność w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – dokonasz tego w Urzędzie Gminy lub przez Internet. Musisz też zgłosić się jako płatnik składek ubezpieczenia w ZUS. Pamiętaj, że choć samozatrudnienie nie wymaga posiadania minimalnego kapitału, zobowiązujesz się do odpowiedzialności finansowej całym swoim majątkiem.

Istotną sprawą, o którą należy zadbać podczas rejestracji działalności, jest adres. Już od początku warto się nim zainteresować – adres korzystnej lokalizacji umieszczony w oficjalnych dokumentach, na stronie internetowej i na materiałach reklamowych nie tylko ułatwi znalezienie partnerów biznesowych, ale też klientów. Z tego względu warto zainwestować w usługę, jaką zapewnia biuro wirtualne – jest nim wirtualny adres. Warszawa to idealne miejsce, które od razu skojarzy się z prestiżem – przekonaj się! Z pewnością adres wirtualny pozytywnie wpłynie na Twój wizerunek i pomoże zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Możesz wybrać korzystny adres wirtualny w Warszawie niezależnie od miejsca Twojego pobytu – nadesłana korespondencja będzie Ci przekazywana mailowo. Zależnie od pakietu, możesz też zainwestować w wirtualny numer telefonu – dzięki usłudze, którą zapewnia wirtualne biuro możesz liczyć na to, że telefony będą przekazywane, podobnie jak wiadomości poczty głosowej.

Zalety bycia freelancerem

Po załatwieniu wszelkich formalności, przychodzi czas na najprzyjemniejszą część – marketing. Masz niepowtarzalną szansę, by zapoznać potencjalnych klientów ze swoją ofertą – wystarczy pamiętać o uzupełnieniu wizytówki Google, założeniu konta na Facebooku i prowadzeniu Instagrama – zwłaszcza wtedy, gdy chcesz pochwalić się swoimi pracami za pomocą zdjęć. Odnośniki do wszystkich social mediów możesz umieścić na swojej stronie internetowej. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoim wizerunkiem i możesz udostępniać relacje, zdjęcia i wpisy – wszystko to z pewnością sprawi, że Twoja widoczność wzrośnie!

Bycie freelancerem to nie tylko duża samodzielność i pełna kontrola nad tym, jak prowadzi się biznes i jakie przyjmuje się zlecenia. Freelancing ma wiele zalet – swój biznes nie tylko łatwo założysz, ale też w prosty sposób zlikwidujesz, jeśli tego zechcesz. Możesz też dogodnie wybrać formę opodatkowania z czterech różnych opcji. Dodatkową zaletą jest prowadzenie uproszczonej formy ewidencji. Odkryj wszystkie zalety freelancingu i zaufaj sobie, a z pewnością odniesiesz sukces!

Zapraszamy do innych lokalizacji naszych biur w Warszawie:

Biuro Wirtualne Lindleya 16
Biuro na ulicy Lindleya
02-013 Warszawa
ul. Lindleya 16
Biuro Wirtualne Aleje Jerozolimskie 89
Biuro na Al. Jerozolimskich
02-001 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 89/43